«Вiйнa змінилася»: Залужний розповів, що визначить перемогу України

Залужний: Всі ми маємо переосмислити форми і способи застосування нових технологій. Це виклик для всього світу
Перемога України повністю залежить від впровадження інновацій та новітніх технологій, оскільки війна стала «іншою». Про це заявив ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний.
Так, ексголовнокомандувач зауважує на появі безпілотних систем та цифрових технологій, внаслідок чого «традиційні види озброєнь лишилися в історії». Наприклад, броньована техніка, яка з 1915 року була основою наступальних операцій, тепер «беззахисна перед дешевими дронами».
Залужний підкреслює, що високоточна зброя, що використовувала GPRS-позиціонування, через розвиток РЕБ вже «неефективна». З’явилися дешеві дрони, а тому, на його думку, економічно недоцільно використовувати дорогі ракети до систем ППО.
Повітряний простір над полем бою став недоступним для пілотованої авіації і перетворив її на допоміжний засіб протиповітряної оборони, вважає дипломат. У той час морський простір поступово зайняли морські дрони, і тепер могутні кораблі ховаються в захищених портах.
«Всі ми маємо переосмислити форми і способи застосування нових технологій. Це виклик для всього світу. І це не лише питання підтримки України – це питання спільної готовності до нової епохи війни, де домінують технології, інформація і автоматизація рішень», – підсумував ексголовнокомандувач ЗСУ.
Раінше Валерій Залужний описав зміни, які докорінно перевернули уявлення про сучасну війну. Про це повідомляється з посиланням на його статтю для Defense One.
Зазначається, що протягом десятиліть основною тенденцією у війнах були стрімкі наступальні маневри. Однак війна Росії проти України набрала рис війни на виснаження, подібної до Першої світової.
Ворог тепер здатен виявити найменший рух і завдати удару без попередження. Це призвело до закріплення лінії фронту у вигляді оборонних укріплень, де «військові закопані в окопах, і навіть ротація особового складу чи медична евакуація стали небезпечними». Залужний акцентував, що це – результат трьох основних змін.