“У нас не буде майбутнього України”: Лубінець розповів, чи треба знижувати мобілізаційний вік..

«Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України», – заявив Лубінець
Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець висловив негативне ставлення до зниження мобілізаційного віку до 18 років. Таку заяву він зробив в інтерв’ю «Українській правді».
За його словами, в Україні є значна кількість чоловіків середнього віку, зокрема від 30 до 45 років, які є найефективнішою категорією для військової служби та мають брати на себе відповідальність за участь у бойових діях.
«Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку – від 30 до 45 років. Це – найбільш ефективна категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати», – вважає він.
Лубінець також зазначив, що за 2024 рік він отримав близько 4 тис. звернень щодо дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), які громадяни вважають неправомірними. Серед регіонів, де таких скарг найбільше, виділяється Закарпаття, тоді як у Кропивницькому їх значно менше.
«Є випадки, коли за моїм поданням організовували спеціальні засідання військово-лікарської комісії (ВЛК), проводили повторний аналіз і з’ясовували, що людина, яка раніше була визнана «повністю здоровою», насправді має певне захворювання. У результаті цього чоловіка мобілізували, але він отримав службу виключно в тиловому забезпеченні. Йому одразу знайшли частину, де запропонували відповідну посаду», – розповів омбудсмен.
Дмитро Лубінець також наголосив, що ефективність та правомірність мобілізації залежить від професіоналізму керівника ТЦК. Важливо, щоб керівник організовував процес мобілізації так, аби не порушувати права людини. У разі виникнення проблем такі ситуації повинні оперативно вирішуватися.
«Цього року збільшилася кількість звернень від чинних військовослужбовців на дії безпосередніх командирів і керівників. Ми провели окреме обговорення цих питань із керівництвом Міністерства оборони. За підсумками були зроблені певні висновки, і міністр оперативно реагує на наші звернення та подання» , – підсумував омбудсмен.